TRX - trening funkcjonalny z taśmami

TRX to trening funkcjonalny przy użyciu taśm podwieszanych, z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała. Ćwiczenia angażują jednocześnie wiele grup mięśniowych, w tym także głębokich (core) odpowiedzialnych za prawidłową postawę i stabilizujących sylwetkę.

Taśmy TRX  wyposażone są w specjalne uchwyty służące do podtrzymania poszczególnych kończyn. Przy wykorzystaniu masy ciała oraz siły grawitacji tworzy się opór, angażujący do pracy wiele grup mięśniowych jednocześnie. Z pomocą taśm TRX można wykonywać ćwiczenia, takie jak przysiady, pompki, wznosy tułowia w pozycji leżącej lub stojącej, wykroki naprzemienne czy spięcia brzucha. Jak widać możliwości i kombinacji jest wiele, co czyni ten trening niezwykle wszechstronnym.

Jakie są efekty? Już pierwsza godzina treningu gwarantuje przypływ energii i wzrost świadomości własnego ciała. Systematyczne ćwiczenia wzmacniają poszczególne partie mięśniowe, wspomagają koordynację, uelastyczniają stawy, poprawiają ogólną sprawność fizyczną i kształtują sylwetkę.

Dla podniesienia intensywności zajęć często wykorzystywany jest dodatkowy sprzęt, na przykład kettlebells lub bosu. Dzięki możliwości urozmaicenia treningu, przez dodanie dodatkowego sprzętu lub modyfikacji ćwiczeń, zajęcia TRX nie są monotonne i dają dużą satysfakcję. Trenując regularnie, już po krótkim czasie dostrzec można pierwsze zadowalające efekty. Sprawdź grafik zajęć i zapisz się na zajęcia online.