StrongFirst Kettlebells

StrongFirst jest szkołą siły, co oznacza że w tej metodzie treningowej siła traktowana jest jako fundament w rozwoju wszystkich cech i umiejętności fizycznych, wpływający bezpośrednio na wytrzymałość, elastyczność, szybkość i technikę pracy ciała.

StrongFirst, jako metoda treningowa stworzona została w latach 90-tych przez Pavla Tsatsouline’a, byłego instruktora rosyjskich służb specjalnych. StrongFirst stanowi bezpieczne podejście do treningu siłowego, a jednocześnie kładzie duży nacisk na intensywność.

W treningu metodą StrongFirst wykorzystywane są przede wszystkim odważniki kulowe kettlebell oraz ćwiczenia z wykorzystaniem własnej masy ciała. Podstawą treningu jest precyzja i dokładność wykonywanych ruchów. Metoda uwzględnia różnorodne formy ćwiczeń, styl Hardstyle, jak również techniki oddechowe.

Treningi odbywają się w grupach zamkniętych (dla początkujących i zaawansowanych), do których regularnie prowadzimy nabór. Jeden semestr trwa trzy miesiące i kończy się egzaminem. Osoby, które pozytywnie zaliczą egzamin, dopuszczane są do treningów w grupie zaawansowanej. Trening StrongFirst jest treningiem bardzo złożonym i nie da się wejść w zaawansowane techniki nie mając podstaw. Każde ćwiczenie jest kontynuacją poprzedniego. Tylko w zamkniętej grupie da się uzyskać stały progres siły i techniki.

Zajęcia prowadzi certyfikowany instruktor StrongFirst Michał Kociuk.