Czy CrossFit jest dla mnie?

Siedzący tryb zycia sprawia, że odczuwasz coraz więcej dolegliwości i czujesz, że musisz coś zmienić w swoim życiu?

A może jesteś osobą aktywną fizycznie, tylko czujesz, że fitness, siłownia to nie są zajęcia, które lubisz?

Coraz więcej Twoich znajomych trenuje crossfit, a ty nie wiesz, jak miałbyś zacząć?

JEŚLI NA JEDNO Z POWYŻSZYCH PYTAŃ ODPOWIEDZIAŁEŚ TAK, TO TRAFIŁEŚ WE WŁAŚCIWE MIEJSCE!

CrossFit jest to wytrzymałościowo-siłowy system treningowy, którego głównym celem jest holistyczny rozwój oraz poprawa ogólnej sprawności fizycznej, poprzez doskonalenie wszystkich dziesięciu cech motorycznych:

Jego twórcą jest Greg Glassman (były gimnastyk), który otworzył pierwszy BOX CrossFitowy w 1995 roku w Santa Cruz w Californii. CrossFit ma przygotować Nas na każde wyzwanie fizyczne – na to co nieznane i niepoznane – zarówno w życiu codziennym jak i sportowym oraz w warunkach ekstremalnych.

Cechy charakterystyczne treningu CrossFit:

CIĄGŁA ZMIENNOŚĆ – dzięki wykorzystaniu w treningu ćwiczeń z 3 grup: wysiłków monostrukturalnych-kondycyjnych, ćwiczeń gimnastycznych oraz podnoszenia ciężarów i rzutów. CrossFit daje bardzo wiele wariantów treningowych i przez to nigdy nie staje się nudny. Rutyna to Nasz wróg!

WYSOKA INTENSYWNOŚĆ – każdy trening jest wyzwaniem zarówno dla osoby początkującej, jak i dla zaawansowanego atlety. Dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze trenerskiej oraz stosowanym w treningu narzędziom, wszystkie ćwiczenia i obciążenia można dopasować do indywidualnych potrzeb, możliwości i poziomu sprawności fizycznej zawodnika – jak garnitur szyty na miarę;

RUCHY FUNKCJONALNE – towarzyszą Nam na co dzień, w każdej dziedzinie życia (siadanie i wstawanie, podnoszenie, pchanie, przyciąganie, chodzenie etc.). To podstawowe wzorce motoryczne, wykorzystywane przez Nas każdego dnia od tysięcy lat.

Dzięki swojej wszechstronności i skuteczności CrossFit jest systemem, z którego na całym świecie, z powodzeniem korzystają jednostki specjalne, służby mundurowe oraz zawodnicy różnych dyscyplin sportowych.

Chcesz w końcu zrealizować swoje cele treningowe? Chcesz być silniejszy, sprawniejszy, szybszy? Chcesz zrzucić zbędne kilogramy?

CrossFit jest odpowiedzią na Twoje potrzeby!

CrossFit Biała Podlaska to wyjątkowe miejsce. Skorzystaj z darmowego tygodnia i przekonaj się o tym osobiście.